Ahşap Boyama İle Tanışın | Zelish' in bloguna hoşgeldiniz...

Ahşap Boyama İle Tanışın

Ahşap Boyama İle tanışın

Güncel hobiler arasında yer almakta olan ahşap boyama oldukça ilgi çekici ve eğlenceli bir uğraştır. Bu konuda birçok sanat merkezi ve topluluk hizmet vermekle birlikte, özellikle ev hanımları tarafından yoğun ilgi görmekte olan bir hobidir.

Ahşabın işlenmesi binlerce yıl kullanılan el yapımı ürünlerle başlamıştır. Zanaatkarlar tarafından hazırlanan ahşap ürünlere görsellik ve değer katmak amacı ile yapılan ince işçilik gerektiren işlemeler ve desen uygulamaları, günümüzde ahşap ürünlerin fabrikalar tarafından üretilir hale gelmesi nedeniyle yalnızca bir hobi olarak varlığını sürdürmektedir.

ile seçtiğiniz desenleri başta tepsiler olmak üzere birçok ahşap nesne üzerine uygulayabilir ve kendinize özel bir ahşap eşya ortaya koyabilirsiniz. yalnızca bir eşya süsleme işlemi değildir. Büyük bir dikkat ve emek gerektiren bu çalışmalarla hem boş vakitlerinizi değerlendirebilir, hem de kendinize farklı bir sosyal çevre edinme imkânı bulabilirsiniz. Hazırladığınız ahşap ürünleri ise evinizde kullanabilir, sergileyebilir veya yardım kuruluşları için yapılmakta olan kermesler gibi etkinliklerde pazarlayarak ilgili kitleye destek olabilirsiniz.

Ahşap boyama son derece hesaplı bir olmakla birlikte, uygulandıkları objelere manevi olarak olduğu kadar maddi olarak da değer katmaktadır. Bu tip çalışmalar profesyonel anlamda yapılarak talep edenlere ulaşılabilmekte ve böylelikle bir ek gelir kaynağı elde edilebilmektedir.

Ahşap boyama ile neler yapılabilir?

  • Mücevher kutuları süslenebilir
  • Tepsilere farklı bir tarz ve anlam yerleştirilebilir
  • Ekmek sepeti gibi ahşap objeler süslenebilir
  • Ahşap kapılar ve mutfak dolaplarında son derece şık bir görünüm katılarak eve değer katılabilir
  • Eski ve dayanıklı dolabın dış yüzeyi restore edilebilir
  • Nostaljik resim çerçeveleri yapılabilir
  • Sıra dışı anahtar kutuları ve ayakkabılıklar yapılabilir
  • Sehpalar süslenebilir

Bir önceki yazım 'Masalarınızı Resimlerinizle Süsleyin' başlıklı makalemi de okumanızı öneririm.

zelish

Gelen Aramalar:ahşap boyama

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

 
Türkçe Dizin